" Як підготувати дитину до дитячого садкa"

            Ви вирішили віддати дитину до ДНЗ або в групу раннього   віку. Утім, постає запитання :як сприйме дитина те, що мама, яка була завжди поруч, тепер з’являтиметься лише ввечері, а замість неї потрібно бути з вихователем, та дітьми, кожен з яких також вимагає уваги.

  Отже, відбувається адаптація, і що це таке ?

АДАПТАЦІЯ –це пристосування організму до нових обставин, а для дитини дитячий заклад саме і є новим, ще невідомим простором, з новим оточенням, новими взаєминами. Адаптація включає широкий спектор індивідуальних реакцій, характер яких залежить від психофізіологічних і особистісних особливостей дитини, від сімейного ставлення, від умов перебування в садку.

І тому кожна дитина звикає до садка по –своєму.

Діти 2-3 років відчувають страх перед незнайомими людьми і новими ситуаціями спілкування. Саме ці страхи є однією з причин важкої адаптації дитини в групі. Відповідно дитина отримує стрес, і це призводить до того, що вона стає збудливою, плаксивою, частіше хворіє, це негативно впливає на захисні сили дитячого організму.

Для емоційно нерозвинутих дітей адаптація відбувається легше у них немає сформованої прихильності до матері. Що більше розвинутий емоційний зв’язок з мамою , тим важче відбувається адаптація.

Якщо протягом року дитина не адаптувалася до садка, то це є сигналом для батьків. Отже, потрібно звернутися до фахівця.

Вельми важко звикають до садка єдині діти в сімї .

Гірше всіх почуваються в садку діти з флегматичним темпераментом. Вони не встигають за темпом життя садка : не можуть швидко одягатися, їсти.

Фактором, який ускладнює процес адаптації, можуть бути і конфлікти в сімї , не спілкування батьків. Діти з таких сімей ведуть себе невпевнено, нерішуче, багато хвилюються.

Якщо у дитини нервове захворювання, то віддавати її до садка потрібно не раніше від 3 р- дівчинку, 3,5 – хлопчика.

Якщо єдина дитина в сімї часто хворіє, має страхи, то її входження в групу має бути поступовим. Удома потрібно більше грати в рухливі ігри, щоб дитина в садку не почувала себе скутою.

Саме ви, батьки, маєте пам’ятати і знати, що від сформованості навичок адаптованої поведінки та самообслуговування залежить успішність перебування дитини у дитячому садку. Дитині легше адаптуватися коли вона знає імена вихователів, декількох дітей....

Велике значення мають розповіді батьків про дитячий садок не можна залякувати дитину, не можна обіцяти що там дуже добре.

Перед вступом у дитячий садок дитину слід привчати до водних процедур. У період адаптації не слід починати загартування, а теплі ванночки щовечора допоможуть розслабитися, знімуть нервову напругу, масаж заспокоїть дитину.

Тривале перебування на свіжому повітрі, рухливі ігри сприятимуть нормалізації нервово – психічного стану дитини.

Десять заповідей батькам

Для майбутніх школярів та їх батьків

                      Щоб навчання у школі не стало тягарем…
                Скарбничка порад для батьків першокласників
  1. Привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювались на щоденні хвилювання.
  2. Обов'язково привчіть дитину зранку снідати. Це важливий момент у запобіганні хвороб шлунка.
  3. Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері.
  4. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів.
  5. Зустрічайте дитину спокійно, не ставте безліч запитань, дайте їй можливість розслабитись. Коли дитина хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому.
  6. Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Обід - зручний момент для цього.
  7. Якщо дитина замкнулась у собі, щось її турбує, не вимагайте пояснень, хай заспокоїться, тоді вона сама все розкаже.
  8. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку, говоріть з дитиною спокійно.
  9. Протягом дня знаходьте час для спілкування з дитиною.
  10. З перших днів навчання вимагайте виконання режиму дня дитиною, щоб вона лягала спати в один і той же час.
  11. Після школи не змушуйте дитину одразу сідати за виконання завдань, необхідно 1,5 години відпочити. Час для виконання завдань - з 15 до 17 години.
  12. Батькам необхідно терпіння. Часті нарікання на дитину чи порівняння з іншими можуть розвинути комплекс неповноцінності.
  13. Ні в якому разі не ставте ваші стосунки з дитиною в залежність від її успішності.
  14. Дитина має відчувати, що Ви завжди її любите, завжди їй допоможете та підтримаєте.
                                                                            Бажаємо Вам успіхів!

                                         Поради психолога
               Пам’ятка для батьків майбутнього першокласника
Хотілося б повести розмову не про дітей, а про нас, дорослих, про наше ставлення до їхуспіхів і, ще важливіше, до їхніх невдач. Шкода, але ми, батьки, частіше за все нетерплячі та егоїстичні, хоча виправдовуємося «добрими намірами». Але, якими б не були виправдання, наше роздратування, крики, вияснення стосунків, покарання - все це додаткові стресові ситуації, це постійний дитячий біль від непорозуміння та образи. 
     Чим більші наші старання, чим більше уваги приділяємо ми дітям, тим вищий батьківський рівень домагань, тим більша надія і бажаніша нагорода - відмінні оцінки...
Правило 1
Ніколи не відправляйтедитинуодночасно в перший клас і якусьсекціюабогурток. Почнітьїїводити у цігуртки за рік до початку навчанняабоіз другого класу.


Правило 2 
Пам’ятайте, що дитина може концентрувати увагу не більш як на 10 – 15 хв. Тому, при виконаннізавдань, кожні 10 – 15 хвилин необхідно давати фізичну розрядку. Почати виконання домашніх завдань краще з письма. Можна чергувати письмові завдання з усними. Загальна тривалість занять не має перевищувати 1 годину.


Правило 3
Комп’ютер, телевізор і будь-якізаняття, що вимагають значного зорового навантаження, мають тривати не більше 1 години на день.

Правило 4
Протягом першого року навчання ваша дитина потребує підтримки. Саме у цей час у дитини складається свій власний погляд на себе. І якщо ви хочете, щоб із нього виросла спокійна і впевнена у собі людина, - обов’язково хваліть! Від нескінченних докорів і покарань ваша дитина не буде вірити у себе.


                                     Корисні поради
• Показуйте дитині , що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення.
• Не можнаніколи (навіть у поривігніву)говоритидитині, що вона гірша за інших.
• Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїмиоднолітками, але й і з дорослими.
• Не соромтесь підкреслювати, що ви пишаєтеся своїм малюком .
• Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини .
• Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.
• Не домагайтеся успіху силою. Примус – найгірший варіант морального виховання. Примус у сім’ї порушує особистість дитини .
• Визнайте право дитини на помилку .
• Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі.
• Хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте, як її виховувати.

Дитина не народжується першокласником, готовність до школи – це комплекс здібностей, що піддаються корекції